Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0 Kč
Celkem 0 Kč

K pokladně

Slevy

Kategorie

Poslední články

 • Pravidla badmintonu Stručná pravidla badmintonu Chcete si zahrát badminton a nevíte jaká jsou pravidla? Přečtěte si následující článek.   Bodování...
 • Jak zůstat fit? Využijte zimní čas k... Zanedlouho přijde opět doba, kdy mají venkovní sporty utrum. Budeme se zase potit v halách a vycházet s mokrou hlavou do chladného zimního...
 • Dejte si šlofíka a děti nechte... Nedávno jsme psali o longboardech, dnes je na řadě další z rodiny skateboardingu: waveboard.   Výhoda waveboardu je především...
Zobraz vše

Novinky na email

Jak zůstat fit? Využijte zimní čas k indoorovým sportům!

0 Komentář
2013-08-29 21:09:22
 

Zanedlouho přijde opět doba, kdy mají venkovní sporty utrum. Budeme se zase potit v halách a vycházet s mokrou hlavou do chladného zimního vzduchu a těšit se na večerní medovinu.

 

Je totiž nesmyslné se přes zimu vyvalovat a ucpávat organismus jídlem a cukrovím. Na jaře je potom o to těžší tuto nastřádanou zátěž odložit a začít zas nanovo. Když se člověk přes zimu udržuje, může na jaře plynule navázat, aniž by si přitom musel budovat znova kondičku, kterou přes zimu ztratil.

 

Znáte ten pocit, když víte, že jste se měli rozhodnout jinak, ale už je pozdě? Nelitujte na jaře svého zimního lenošení a dejte přednost aktivitě – zopákněte si možnosti a udělejte další zářez ve vyzkoušených vnitřních sportech!

 

 
 • Spinning – stacionární cyklistika, výborná jako kardiovaskulární zátěž a procvičení dolních partií.
 • Posilování – zpevňování a budování svalstva, zlepšení držení a konceptu těla.
 • Aerobic, Zumba apod. – vytrvalost spojená s výkonností, rozvoj oběhové i nervové soustavy a dýchání.
 • Squash – namáhá a zpevňuje zejména dolní končetiny a hýždě => ideální pro ženy, hodina běhání nadoraz.
 • Badminton – ačkoliv se to nezdá, při badmintonu se naběhá i několik kilometrů, cvičí se soustředění a postřeh.
 • Jóga – není vyloženě sport, ale jedná se o důkladné protažení těla, odbourání stresu a s tím spojené výhody fyzického i mentálního zdraví: lepší nálada, pomalejší stárnutí, větší imunita atd.
 • Florbal, sálová kopaná, basketbal, volejbal – jsou v podstatě sporty, které se s příchodem zimy přesouvají zvenku dovnitř. Máte správnou obuv?
 • Plavání – velmi přirozený trénink hlavních svalových skupin – záda, břicho, hýždě, prsa, nohy i ruce bez opotřebovávání kloubů, zvyšuje se celková kondice a činnost srdce.
 • Bojová umění – pokud o ně máte zájem, najděte si takové, které je nejblíže vaší povaze, existuje dlouhá řada variant a mixů.

 

Společná rada pro všechny sporty je: než je začnete aktivně konat, nastudujte si jejich správnou techniku (obzvlášť v případě posilování), aby se nestalo něco nepříjemného. Každý, kdo už něco takového zažil, potvrdí, že těch pár řádků teorie je namístě.

 

Rozhodně jsme nevyjmenovali všechny sporty, ale vy určitě přijdete na to nejvhodnější. Hlavně dělejte něco, co vás baví a zároveň je to zaměřené na oblast, kterou potřebujete zdokonalit. Jak by řekla americká reklama: „Stay in shape!“ („Zůstaňte v kondici!“)

 
0 Komentář

Přidej komentář

  

Odeslat